тел.: +38 (067) 253-42-42
рус
Головна

Контакти

Карта сайту

ПРО НАС


ПРОДУКЦІЯ


НАГОРОДИ


КОНТАКТИПро нас
  Ідея виготовлення моно балонів прийшла до нас разом із першими успіхами на чемпіонатах України з ТВТ, коли стало очевидним те, що виключно фізичною і технічною підготовкою перемогу не здобути - потрібні унікальні по своїм властивостям плавзасоби. Успіх нашого тандему – це грамотне технологічне вирішення доволі нетрадицій-них і сміливих ідей в галузі малого корабле-будування.
   Все почалось з катамара-нів. Один з нас знав, яким характеристикам повинен відповідати чемпіонський катамаран, інший мав переконання, що нездійсне-нних мрій не буває.

   Перші демонстрації наших 4-місних спортивних катамаранів в 2006 році наштовхнулися на відвертий скепсис і зневагу. Перші ж перемоги визнавалися як випадкові. Кожен чемпіонат ми виставляли суда, аналогів яких не було у жодного виробника; і всі моделі були переможцями чи, як мінімум, призерами (навіть у руках відверто не найсильніших спортсменів). З впевненістю можемо сказати, що це – лише початок наших розробок.


Наша «фішка»Використання впродовж більш ніж 10 років вставочних катамаранів у різноманітних змаганнях, туристських мандрівках, а також порівняльний аналіз моделей провідних виробників туристських плавзасобів зумовив виготовлення таких моделей катамаранів, що уособлювали в собі найкращі ідеї експлуатації. Ми прийшли до висновку, що монобалони виготовлені з матеріалу ПВХ не поступаються по надійності існуючим вставочним моделям, але водночас є легшими, що підвищує їх транспортабельність і практичність.
Можливо, остаточний вплив на вибір типу плавзасобу для Вас матиме порівняльна характеристика монобалонів та вставочних катамаранів.
Вага. Вага монобалонів в середньому на 30% менша. Приміром 4-місний катамаран має вагу близько 19 кг, натомість вставочний – від 26 до 32 кг.
Жорсткість. В надутому стані монобалон витримує тиск до 6 атмосфер, в силу чого ніс і корма не піддаються деформації. Серед вставочних катамаранів не зустрічалися моделі, які можна було б роздути до стану «каменя» не пошкодивши зовнішньої оболонки: шви не витримують.
Жорсткість оболонки в свою чергу впливає на маневреність плавзасобу.
Ремонт. Простий, технічно не громіздкий процес ремонту (15 см пробоїна ліквідовується за 15-20 хв), водночас пробита вставка потребує розбору катамарана, що займає багато часу: окремо проклейка вставки (а інколи довготривалого пошуку дірки та проклейка) і зашивання шкури. Деякі типи шкур сохнуть довго.
Опірність до пошкоджень. За 4 роки експлуатації наші вироби проходили кавказькі річки з елементами 6 КС, перемагали на кубках та чемпіонатах України при різній воді, потерпали від

різного досвіду екіпажів, проте так і не мали голкоподібних пробоїн, типових для вставочних катамаранів. Водночас 4 роки експлуатації вставочної моделі не залишили вільними від латок жодного квадратного метра поверхні. Найчастіше після сплаву по річках з піщаними берегами пісок протирав голкоподібні мікроскопічні дірочки між вставкою і гондолою.
Аварійність. Побутує думка, що вставочний катамаран за умови пробоїни шкури збереже від потоплення, принаймні на якийсь час. Питання спірне. На нашу суб’єктивну думку, роздутий до «каменя» монобалон травмується менше, аніж вставочний. Товщина лижі монобалона, зробленої з ПВХ, становить 1200 г/м, що є більше за лижі вставочних катамаранів (ПВХ 600-800). Окрім того, справжнім фактором безаварійності є двосекційність гондоли катамарану, а це характеристика морфологічна, а не технологічна.
Зберігання та експлуатація. Монобалон не потребує просушки. На відміну від резини (типова тканина шкури вставочних катамаранів), він фактично не

має часу старіння, спричиненого ультрафіолетовим випромінюванням. Відсутнє всім знайоме явище гниття та цвілі навіть синтетичних волокон катамарану після тривалого зберігання.
Безумовно не всі ідеї виготовлення плавзасобів є нашою творчістю: ми використовували передовий досвід інших виробників, а головне – прислухались до думки тих туристів-водників, чий авторитет підтверджений спортивними результатами. Ми вдячні Вам, команди-переможниці і призери чемпіонатів, за мудрі поради і сподіваємось, що не розчарували Вас своїми виробами.
Фактично всі наші моделі враховували побажання конкретного замовника, а інколи, для досягнення оптимального результату, враховувались навіть антропометричні особливості екіпажу. Важко знайти ідентичні плавзасоби нашого виробництва, адже індивідуальний підхід – це наше головне кредо.


ПРО НАС  |  ПРОДУКЦІЯ  |  НАГОРОДИ  |  КОНТАКТИ

© 2009 design studio “DeeP”
© 2009 design studio “DeeP” © choven.com.ua
© choven.com.ua© choven.com.ua

© 2009 design studio “DeeP”
www.deep.com.ua